פעילות חברתית, פנאי וחוגים

לאורך השנה מתקיימת בפנימיה פעילות חברתית עשירה ומגוונת אשר מטרתה להעשיר את עולמם של הילדים, להפגיש אותם עם תכנים וחוויות חדשות, ולאפשר להם לשכלל את התקשורת החברתית והשותפות עם הקבוצה. הילדים נוטלים חלק פעיל בהכנות הפעילויות והעברתן לקבוצה.

ימי רכז - יום קבוע בו הרכז מפעיל את החניכים בפנימיה ומחוצה לה בהפעלות מאתגרות, כמו: חידונים, חפש  את המטמון, ימי ספורט ועוד...

לאורך כל השנה מתקיימות יציאות משותפות לפארקים, באולינג, בריכות שחיה, הספארי, סופרלנד, "על האש" , ימי הולדת בטבע ועוד...

יצירה ועבודת כפיים מהוות שעות של הנאה צרופה וסיפוק לילדים ומתבגרים, אנו מציעים מגוון של חוגים לילדים על פי בחירתם: טיסנות ,נגרות, יצירה, בישול ואפיה.

כחלק מחיזוק הקשר של בית - ילד ופנימיה נערכים כל שנה מספר 'ימי משפחה' בהם מתקבצים הורי התלמידים עם ילדיהם ואנשי הצוות בפנימיה לפעילות משותפת.

לכל ילד ולכל קבוצה לוח פעילות שבועי הכולל את החוגים והפעילויות השונות בהן הוא משתתף.

 


 

יצירה ועבודת כפיים
 

מהוות שעות של הנאה צרופה וסיפוק לילדים ומתבגרים, אנו מציעים מגוון של חוגים לילדים : טיסנות ,נגרות, יצירה, ציור ורישום, אלקטרוניקה, צורפות ושענות. הילדים נפגשים עם חומרים מגוונים וטכניקות עבודה שונות, מעשירים את יכולותיהם ומפתחים מוטוריקה עדינה וגסה. חוגי היצירה מתייחדים בכך שניתן לראות ולחוש את תוצאות העבודה באופן מיידי, מה שנותן לילדים סיפוק רב ומשאיר בידם תוצר מעשה ידיהם, אותו ניתן להראות או להעניק גם להורים.

 

 
שחיה

 
השהות במים היא מתנה לגוף ולנפש: הילדים מחזקים את גופם, השרירים ומערכת הנשימה בצורה מותאמת ובמקביל יוצרים המים הפרדה מהעולם שבחוץ מה שמאפשר להם להכיר את עצמם טוב יותר, להתמודד עם פחדים,  לחזק את בטחונם העצמי ולפתח כישורים חברתיים.

ספורט

​פעילות גופנית מחזקת ומגדילה את מסת השרירים והיציבה. מחקרים מראים כי הפעילות חיונית לבניית עצמות חזקות בילדות ובמניעת בריחת סידן בגיל המבוגר. בנוסף, ילדים פעילים חוזרים לפעילות יומם רגועים יותר, לאחר שפרקו מתחים ולחץ במגרש או בפארק. הפעילות גם מאפשרת לילדים ביטוי באופן שונה מזה שמתקיים במקומות הלימוד. פעילות הספורט שלנו מגוונת, ומתרחשת הן בעת היציאה לפארקים ולטיולים, והן באופן שוטף במגרשי הספורט החדשים שלנו ברחוב קהילות יעקב. על מערך הפעילות ספורטיבית ממונה רכז ספורט מקצועי, המדריך את הילדים ומכוון אותם לשפר את יכולותיהם תוך כדי שמירה על עבודה נכונה ובריאה.

קפוארה

 

 

לימודי אומנות הלחימה 'קפוארה' משפרים את הבטחון העצמי, הכושר הגופני והיכולת להתמודד עם מצבי לחץ. בסיומם מקבלים המשתתפים תעודת גמר.

רכיבה

בעלי חיים וסוסים בפרט, יכולים להעניק תחושה טובה: הם מקבלים אותנו כמו שאנחנו- לא מעבירים ביקורת ולא שופטים. היתרון הגדול של הרכיבה טמון בשילוב בו זמני בין הפעלת כל חלקי הגוף לבין תחושת מסוגלות ובטחון. במהלך יצירת הקשר עם הסוס מתרגלים מיומנויות חברתיות שונות כמו: שפת גוף, טון דיבור, שליטה בויסות כוח, בקשה ונתינה, קשר עין ומגע . המגע עם הסוס מספק מקור חום ואהבה ומספק גרייה חושית. תנועת הסוס מאפשרת לרוכב לפתח תדמית גוף ומשפרת בין היתר שיווי משקל, ארגון ושליטה בתנועות, התפתחות מוטורית ומודעות גוף.

נגינה

 

לילדים ישנה אפשרות ללמוד נגינה על כלים שונים, על פי נטיות ליבם. בנוסף לידע ולהעשרה ללימודי המוזיקה יתרונות רבים: הם משפרים יכולת קשב וריכוז, עוזרים לשיפור ואימון הזיכרון, מפתחים חוש קצב וקואורדינציה, תורמים לביטחון עצמי ומעל הכל-מספקים הנאה וחוויה.

דרמה

דרמה הינה דרך נפלאה ויצירתית לביטוי רגשות, חלומות, מאוויים ודעות. לימודי דרמה משפיעים על ההתפתחות ומאפשרים מקום בטוח ונעים לילד לבטא עצמו בצורה אקטיבית, לפתח את עולם הדמיון, להכיר את יכולות הגוף והתנועה שלו ולאמץ כלים חשובים כמו ספונטניות ויצירתיות לחיי היום יום. הלימוד הקבוצתי משפר מיומנויות בין אישיות, מחזק ביטחון עצמי בעמידה מול קהל ומחדד חשיבות הקשבה בין איש לרעהו.

אילוף כלבים
 
 

התקשורת הייחודית שנוצרת בתהליך של אילוף כלבים עוזרת ליצירת קשר רגשי טוב עם הזולת, ותורמת להשתלבות והסתגלות נכונה בחברה.

שירה

 

 

חוג מקהלה בניצוחו של הזמר יהודה דים. הילדים מתאמנים במסגרת קבועה ומופיעים באירועים שוהים במסגרת הפנימיה ומחוצה לה. במסגרת החוג הוקמה מקהלת הילדים "שמחה boys" המייצגת את הפנימיה באירועי פנים וחוץ.

 

 

 

בישול ואפיה
 

ההזנה נחשבת לצורך הבסיסי ביותר של האדם. הצורך בהזנה והעיסוק בה ממלא לא רק את צרכי הגוף אלא גם את הצורך הנפשי בבטחון וברוגע, ומשרה על הנפש שלווה שמאפשרת להתפנות לעיסוק בנושאים נוספים. חלק רב מזמננו מוקדש לעיסוק במזון לסוגיו, להכנה ולרכישה, לעיצוב ולהגשה, לטעימה וגם לטיפול בשאריות. בחוג זה הילדים מתעסקים בהכנת מאכלים מסוגים שונים, תוך מתן דגש על התנסות בכל שלבי ההכנה ורכישת כישורי חיים יומיומיים ושימושיים מאוד, ותוך חשיפה והתנסות במגוון תהליכי הכנה וסוגי מזון. הילדים מכינים לעצמם ארוחות וקינוחים, ולעיתים אף מביאים הביתה הפתעות מתוקות.